wz

 

Vážení a milí, milá rodino a všichni,
kteří jste náhodou, nebo záměrně,
zde tyto stránky otevřeli,

vězte, že není nic neobvyklého, že máme všichni nějaké své předky, jichž my jsme zase potomky. Někdo si to uvědomuje více, někdo méně. A tak zde toto místo bude věnováno vzpomínání na ty, co máme rádi, co jsme měli rádi, i na ty které jsme již ani nemohli poznat, když, tak jemon z vyprávění, neboť zde na této zemi žili, již dávno, před tím, než jsme se my narodili.

I tak se stalo, že pátráním po předcích až k jejích kořenům, jsem sice nedošel až k Adamovi, nicméně několik informací, a mnohdy velice zajímavých, o několika generacích předkův naších, se mi podařilo poodhalit díky pečlivosti mé babičky, kterou zde budu často citovat a na kterou dnes s úctou a láskou vzpomínám. Babi, díky!

Babička Teresie Richtrová, rozená Tkáčová byla maminkou mé maminky. Zatím mám zpracovanou větev stromu života ze strany mé mamky. Snad dojde i na další díl tohoto mého povídání, zpovídání a podaří se mi zachytit několik fragmentů i z taťkovy větve.


Nyní si dovolím pouze několik poznámek k používání toho, co jsem vám zde k prohlížení připravil:
Hlavní část textu, jen s málo obrazovými přílohami je v knížce kterou jsem si dovolil nazvat

»«
Mozaika ze střípků událostí,
fotografií mé babičky
a nedokonalé paměti.
»«

jejíž je toto CD součástí. (Původně CD bylo přílohou ke knížce, dnes vše doplňuji pouze na internetu. Sorry.) Protože babiččino album obsahuje mnohem více zajímavých fotografií, mnohdy i babičkou vlastnoručně zhotovených a její rukou psaných poznámek a se smělou úvahou, že dnes už je skoro v každé rodině počítač a připojení k internetu, či jiná možnost zobrazení zdigitalizovaných fotografíí, zde předkládám tuto přílohu. S knihou v ruce si tak můžete prohlížet zdigitalizované album, jak jsem i já činil při psaní oněch střípků událostí, které jsem porovnával s originálem.

Též celá řada odkazů, které jsou na konci knihy, je zde přidána, aby bylo snazší odkazy otevřít na internetu. (Pokud zde ještě budou odkazy z internetu k disposici.)

Závěrem přeji pěknou zábavu, pěkné vzpomínání a kdo bude mít nějaký problém s prohlížením CD, či na internetu, nebo připomínku, vzpomínku, prostě cokoliv, tož sa ozvite na mojeho mejla. Budu enem rád a v další, upravené verzi baj aj cosi přidám.

S úctou Váš
táta, děda, strýc, bratranec, sestřenice, atd., atd

                                            

                                                   


» POKRAČOVÁNÍ »


A zde na tuto adresu můžete psát autorovi:
lasak.zd (at) seznam.cz